top of page
640px-Instagram_icon.png

НАШ ЗАКЛАД - НАШЕ ЖИТТЯ

«По тому, як людина – від перших проблисків свідомості до  останнього подиху – ставиться до своєї школи, судять про її внутрішню культуру і благородство, про її здатність дорожити честю і славою свого народу… Школа завжди повинна бути      важливим вогнищем мудрості народу…»                                                                                                     В.О. Сухомлинський

Школа…

Вона, мов неопалима купина, палає незгасно на вітрах історії, все нові і нові покоління людей тягнуться до її полум’я, нагрівшись, відлітають у самостійне життя.

Історія кожної школи – це не лише історія вчителів, що працюють у ній, а й історія багатьох поколінь, що вийшли зі стін рідної альма-матер і множили її славу своїми досягненнями. Історія Чернівецької  загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №4 веде свій відлік з 1878 року.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

          У 1878 році архітектор і меценат Йозеф Ляйнцер  отримав  доручення та кошти на розробку проекту нового приміщення Ремісничої школи, яку пізніше було перейменовано в Академію. Її будівництво  остаточно завершилося  у 1887 році        (зараз школа знаходиться саме у цій будівлі). Споруда була побудована у стилі неоренесансу.
        Архітектурно-будівельна школа м.Чернівці заснована у 1873 році  як вища реміснича школа при міському магістраті з двома секціями : будівництво та промислова хімія. У 1876 році  відкрита секція індустрії, у 1882 – комерційна  з  2-річним навчанням, у 1886  – теслярська секція та майстерня з 4-річним навчанням.
          У 1922 році комерційну секцію було реорганізовано у Вищу комерційну школу.     
      Після 1930 року  відкрито  автомеханічну секцію, яка готувала професійних водіїв та креслярів-проектувальників.
       До 1918 року заклад підпорядковувався Міністерству віровизнань та освіти Австро-Угорщини і шкільній раді Буковини, з 1918 року - Міністерству освіти Румунії та XIV окружному шкільному інспекторату.
      У  радянський період школа № 4 стала  закладом з російською мовою навчання і носила ім'я М.О. Некрасова, що для Буковини було нетиповим.                                  
     В часи незалежності тут  навчалися представники різних національних меншин. У вересні 2000 року було відкрито 2 класи з українською мовою навчання і один – з російською. Функціонування на паралелі класів з українською і російською мовами тривало до кінця 2016/2017 навчального року…      

bottom of page