top of page

Права і обов’язки дітей

права.jpeg

Права:

  1. Усі діти мають право на любов і турботу.

  2. Всі діти рівні у своїх правах.

  3. Особлива турбота – дітям з особливими потребами.

  4. Усі діти мають право на повноцінне харчування.

  5. Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

  6. Усі діти мають право на освіту.

  7. Особлива турбота – дітям, які перебувають у конфлікті з законом.

  8. Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.

  9. Всі діти мають право на медичну допомогу.

  10. Всі діти мають право на вільне спілкування.

  11. Особлива турбота – дітям без сімей.

  12. Жодну дитину не можна примусово залучати до праці.

  13. Всі діти мають право на інформацію.

  14. Жодну дитину не можна ображати або принижувати.

  15. Всі діти мають право на життя.

Обов’язки:

  1. Поважати і любити своє оточення. Ставитися до людей так, як ти хотів, щоб ставились до тебе.

  2. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності жодної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.

  3. Бути толерантним до всіх людей. Поважати їх і допомагати їм.

  4. Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.

  5. Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.

  6. Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.

  7. Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.

  8. Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав’язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.

  9. Цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.

  10. Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.

  11. З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.

  12. Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.

  13. Самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах.

  14. Не ображати і не принижувати оточуючих.

  15. Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки.

Делать домашнее задание

Права та обов'язки батьків:

  • Як і в будь-якому колективі, так і в сім’ї між її членами існують різноманітні стосунки. Кожна із сторін має свої права і обов’язки, тобто дотримується правил поведінки, що встановлюються державою, з метою упорядкування сімейних відносин. В сім’ї вони поділяються на особисті і майнові. Як і в будь-якому колективі, так і в сім’ї між її членами існують різноманітні стосунки. Кожна із сторін має свої права і обов’язки, тобто дотримується правил поведінки, що встановлюються державою, з метою упорядкування сімейних відносин. В сім’ї вони поділяються на особисті і майнові.

  • Батьки визначають ім’я, громадянство і навіть національність дитини. Кожна дитина з народження отримує громадянство і якщо один з батьків громадянин України, то і дитина стає або може стати, за певних умов, громадянином України. Батьки повинні представляти інтереси дитини у всіх установах, навіть, у судах. Право і обов’язок батька визначати місце проживання своїх дітей. Але найголовніший компонент батьківського піклування є право і обов’язок виховувати своїх дітей. Якщо батьки ухиляються від цього, то їх чекають суворі покарання. Але ї діти зобов’язані піклуватися про батьків і надавати їм допомогу.

  • За життя батьків діти не мають права на їх майно, а батьки управляють майном дітей, якщо воно їм було їм подароване, на певних умовах.

  • Батьки утримують своїх дітей до 18 років, якщо вони цього не роблять, то з них стягуються кошти (аліменти) на утримання дитини. Як бачимо батьки мають значні права і несуть відповідальність за дітей.  Закони держави направлені на захист інтересів дітей і на зміцнення сім’ї.

  • А якщо шлюб розпадається, то держава допомагає розібратися у майнових стосунках між чоловіком і дружиною, слідкуючи за тим, щоб права дитини не порушувалися.

  • Чому держава повинна це робити? Ще раз повторимося, що сім’я — це фундамент суспільства, його первинний осередок, який забезпечує відтворення і продовження людського роду, є джерелом духовного розвитку та матеріального добробуту людини. Сім’я завжди знаходилась в центрі складних економічних процесів, що відбуваються в суспільстві і вона одночасно є основним замовником і споживачем усього, що виробляє держава. Тому від економічної спроможності та внутрішньої цілісності сім’ї залежить стабільність діяльності економічних механізмів, а значить і держави в цілому. Міцна родина є запорукою міцної держави.

bottom of page